Yarının Ekonomileri İçin Akıllı Sistemler

Yarının Ekonomileri İçin Akıllı Sistemler

6 Haziran 2020 0 Yazar: QTurkey

Medyatik açıdan kuantum bilişimin ve yapay zekanın birbiriyle uyumlu şekilde optimize edildiğinde neler yapabileceğine ve yapay zekanın kuantum bilişime hangi açıdan katkılar sağlayabileceğine dair sayısız öngörü ve hikaye bulunuyor. Çoğu eğlenceli olsa da çok azı gerçekçi yaklaşımlar üretiyor.

Ancak bu tür hikayelerden ayrılan girişimler, harika hedeflerle yola çıkıyorlar: Bunlardan bir tanesi olan QBitLogic, 2015 yılında Arkadiy Miteiko tarafından Atlanta’da kurulmuş bir şirket. Misyonları ise kuantum bilişim ile yapay zekayı birleştirerek yarınların ekonomileri için akıllı yeni bir sistem oluşturmak.

İnsanların çeşitli endüstrilerde yazılım sistemleri oluşturmalarına ve korumalarına yardımcı olmak için yapay zeka ve kuantum bilişimin gücünü sinerjilendiren çok amaçlı yaklaşımlar ve hizmetler oluşturarak bunu başarmak istiyorlar.

BCG’nin Quantum Computing raporunda QBitLogic’in konumu gösteriliyor.

Kalite kontrol ve yapay zekanın iki ileri teknolojisini tek bir etkinlik bileşeninde bir araya getiren bu iddialı girişim, desteğe de sahip. Yapay zekayı kuantum bilişim modeliyle birleştiren girişim aşağıdaki faktörleri kendilerine temel alarak yola çıkıyorlar:

  • Büyük miktarda veri işleme
  • Daha iyi modeller oluşturma
  • Daha doğru algoritmalar
  • Birden çok veri kümesi kullanma

İlgi çekici olan bu girişimi takip etmesi keyifli olacak.

Bu içeriği paylaş