Ana Sayfa Quantium Quantium Dergisi 3. Sayısıyla Okuyucularıyla Buluştu!

Quantium Dergisi 3. Sayısıyla Okuyucularıyla Buluştu!

314
0

QTurkey ve QSB NEU ekiplerinin ortak çalışmasıyla birlikte hazırlanan “Quantium” dergisi 2021 Ekim ayında ilk sayısıyla okuyucularla buluşmuştu, 2. sayısı 2022 Şubat ayında, 3. sayısı ise 2023 Ocak ayında yayınlandı.

Derginin baş editörlerinden Beyza Uysan, “İlk sayısının bu kadar yoğun bir ilgi görmesi hem beni hem de bu derginin yayımlanmasında emek veren tüm ekip arkadaşlarımı heyecanlandırdı. Quantium dergisinin basılmasıyla alakalı çok fazla soru ve istek var. Bu güzel arzuya katılmamak elde değil ancak şimdilik dijital ortamda sizlerle buluşmaya devam edeceğiz.

Her sayıda üzerine yeni şeyler ekleyerek önce kendimizi sonra dergimizi geliştirmek en büyük gayemiz. Büyüyen ekibimizle birlikte 7’den 70’e herkese hitap edebilecek şekilde kuantumu baştan yazmaya kararlıyız!”

Dergiye buradaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Bu içeriği paylaş
Önceki İçerikMicrosoft, Kuantum Algoritma Geliştirmeyi Kolaylaştırıyor
Sonraki İçerikKuantum Makine Öğrenmesi Nedir?
Avatar
QTurkey, Türkiye’deki kuantum teknolojileriyle ilgili faaliyetler için bir iletişim ve işbirliği ağıdır. “Kuantum Programlamaya Giriş” çalıştayları düzenliyor, ilgili konulardaki ilgili öğrenciler için çalışma grupları ve toplantılar organize ediyoruz ve ülke düzeyinde kuantum meraklıları için bir buluşma alanı oluşturabilme amacıyla hareket ediyoruz.