Ana Sayfa Kuantum Bilişim Zapata (UK), Kuantum Bilgisayarlar için Yazılım Geliştirmede Küresel Liderliğe İlk Adımını Atıyor

Zapata (UK), Kuantum Bilgisayarlar için Yazılım Geliştirmede Küresel Liderliğe İlk Adımını Atıyor

406
174

İnovasyon ve ticaret için küresel bir merkeze stratejik olarak genişleme, kuantuma hazır uygulamalar oluşturmak isteyen İngiltere’deki müşterilerle daha verimli bir işbirliği sağlamaktadır. 

Kuantum-klasik uygulamalar için lider bir kurumsal yazılım şirketi olan Zapata Computing, bugün Birleşik Krallık’ta (UK) tüzel bir kuruluş oluşturarak faaliyetlerini genişlettiğini duyurdu. Genişleme, Zapata’nın, Sanayi Stratejisi Mücadele Fonu (ISCF),  National Quantum Computing Centre (NQCC) ve Ticaret ve Sanayi Bakanlığı gibi ihracat kontrol yasaları tarafından kısıtlanan veya Birleşik Krallık hükümeti tarafından yürütülen projelerle daha yakından çalışmasına olanak sağlayacağı gibi yerel üniversiteler ve kurumsal müşterilerle de daha yakından çalışabilmesini de sağlayacaktır. Zapata’nın Boston, Toronto ve Tokyo’da mevcut ofisleri bulunmaktadır.

Zapata CEO’su Christopher Savoie, “Birleşik Krallık, hem bir inovasyon yuvası hem de küresel ekonominin sinir merkezi olarak varlığımızı genişletmek için olağan bir yer” dedi. “Birleşik Krallık’ta müşteri ve iş ortağı ilişkilerini derinleştirmek ve üretime hazır kuantum uygulamaları geliştirmek için küresel kuruluşlarla daha yakın çalışmamıza olanak tanıyor. Bu çözümler, günümüze etki için klasik bilgi işlem ve mevcut kuantum cihazları ve tekniklerinde en iyi durumlardan yararlanır ayrıca zaman içinde kuantum cihaz yeteneklerindeki artışlara uyum sağlamak için de üretilmiştir.

Birleşik Krallık’taki resmi varlığı, Zapata’nın  Orquestra® platformunu Birleşik Krallık merkezli ve potansiyel olarak diğer Avrupalı ​​işletmelere, devlet projelerine ve kuantum makine öğrenimi, optimizasyon ve simülasyonda kuantum-klasik yazılım oluşturmak isteyen üniversitelere sunmasına olanak tanır. Orquestra ile kuruluşlar, kuantum donanım teknolojisinin olgunlaşmasını beklemek zorunda kalmazlar, geleceğin daha güçlü kuantum cihazlarıyla ileri uyumlu olan günümüzün NISQ cihazlarından yararlanarak hesaplamalı iş akışları oluşturabilirler. Yapay zeka ve kuantum hesaplamayı birleştirerek ilaç keşfini hızlandıran bir İngiliz şirketi olan Kuano.ai, İngiltere’de Orquestra’yı ilk kullananlar arasında olacak.

Kuano CEO’su Vid Stojeviç, “Innovate UK hibemizin bir parçası olarak yaşam bilimlerinde kuantum hesaplamanın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için  Zapata ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Kuano platformu, enzim kataliz sürecinin kuantum geçiş durumunu hedefleyerek belirli enzimleri seçici olarak bloke edebilen bileşikler tasarlamak için yapay zeka ve kuantum simülasyonlarını kullanıyor. Kuantum hesaplama; yeteneğimizi, kuantum zor enzim geçiş durumlarını modellemeye dönüştürme potansiyeline sahiptir ve bu da son derece değerli birinci sınıf enzim ilaç hedeflerini ortaya çıkarmaktadır.

Kuano ve diğer Birleşik Krallık merkezli kuruluşlarla yapılan işbirliği, Zapata’nın kuantuma hazır yazılım geliştirmedeki küresel liderliğine dayanmaktadır. Geçen yıl Zapata, İspanya’da BBVA ve Suudi Arabistan’da King Abdullah University of Science and Technology (KAUST) ile işbirliklerini duyurdu ve ayrıca finans, lojistik, biofarma ve daha pek çok alanda küresel kuruluşlarla yakın bir şekilde çalışmaktadır.

Tüm Birleşik Krallık/AB iş soruları için Zapata’nın yerel İş Geliştirme Lideri Shane Rigby  İle iletişime geçin. 

 

Kaynak:

Görsel Kaynak:

Bu içeriği paylaş
Önceki İçerikMIT’nin Kuantum Bilgisayarlarda Geliştirdikleri Teknik Önemli Ölçüde İlerleme Sağladı
Sonraki İçerikÇin, Zuchongzhi İşlemcisiyle Kuantum Avantajını Tekrardan Gösterdi

Yoruma kapalı.