Ana Sayfa Dünyada Kuantum Etkinlikleri Qiskit Global Yaz Okulu, Quantum Makina Öğrenmesi Odağı ile Geri Dönüyor!

Qiskit Global Yaz Okulu, Quantum Makina Öğrenmesi Odağı ile Geri Dönüyor!

862
201

Takviminizi işaretleyin: Qiskit Global Yaz Okulu, 12-23 Temmuz 2021’de geri dönüyor!

Geçen yıl, IBM Quantum ekibi, 4000’den fazla öğrenci için ücretsiz, sanal bir kuantum bilişim kursuna ev sahipliği yaparak tarih yazdı. Ekip bu yıl da, kuantum makine öğrenimine (QML) odaklanarak 4000 öğrenciye daha ev sahipliği yapmayı planlıyor.

Bu yılki Qiskit Global Yaz Okulu, öğrencilerin yeni Qiskit makine öğrenimi modülünü kullanarak öğrendiklerini uygulayabilecekleri iki haftalık canlı dersler ve uygulamalı laboratuvar oturumları içerecek. Dersler, kuantum hesaplama ve basit kuantum algoritmalarına girişle başlayacak. Devamında ise klasik makine öğreniminin temellerine dalıp, bu kavramların kuantum dünyasında nasıl anlam kazandığına yoğunlaşacak. Öğrenciler daha sonrasında hem simülatörlerde hem de kuantum donanımda kullanabilecekleri, son teknoloji kuantum makine öğrenimi algoritmalarını öğrenecek ve uygulayacaktır. Kurs, alandaki en önde gelen kuantum hesaplama araştırmacılarından bazıları tarafından verilecektir.

Qiskit Global Yaz Okulu, IBM Quantum ekibinin, dünyanın her yerinden öğrenciler için kuantum bilişimin giriş engellerini azaltma misyonunun bir parçasıdır. Kurs materyali, Python programlama dili ve lineer cebir bilgisi olan herkesin kavrayabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Yaz okulu organizatörlerinden Abe Asfaw, Amira Abbas ve Josie Kies’in konu hakkındaki yazılarından alıntı yapacak olursak: “Bu yılki kursu oluştururken, Qiskit topluluğu üyeleri arasında kuantum makine öğrenimine olan ilginin muazzam bir hızla arttığını fark ettik. QML, kuantum hesaplama uygulamalarının heyecan verici, ancak çoğu zaman yanlış anlaşılan bir dalıdır. Bu yılki QML odaklı eğitimin konuyu açıklığa kavuşturacağını ve QML’in potansiyelini ve sınırlarının anlaşılmasına yardımcı olacağını umut ediyoruz.”

“Öğrencilerin bir kez daha Qiskit Global Yaz Okulundan kuantum hesaplama kavramlarını uygulama ve kendi başlarına daha derin bir kuantum hesaplama yolculuğuna çıkma konusunda güvenle ayrılacaklarını umuyoruz. Geçen yıl, kuantum bilişimi incelemeye devam etmek için motive olduklarını, kuantum bilişim topluluğuna katılmaktan heyecan duyduklarını ve kuantum araştırmalarına daha derine dalmaya hazır olduklarını anlatan öğrencilerimizden tonlarca olumlu geri bildirim aldık.”

Kayıtlar 26 Mayıs 2021’de açılmıştır ve kontenjan ile sınırlıdır.

Daha fazla ayrıntı ve güncellemeler için lütfen Twitter’da Qiskit’i takip edebilirsiniz. Bilgi edinmek, tüm kurs müfredatını görmek ve kayıt olmak için de Qiskit Global Yaz Okulu web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: The Qiskit Global Summer School is returning with a focus on Quantum Machine Learning | IBM Research Blog

Bu içeriği paylaş
Önceki İçerikHollandalı Araştırmacılar Dolanıklığa Dayalı İlk Kuantum Ağını Kurdu
Sonraki İçerikAlmanya, İlk Kuantum Bilgisayarını Tanıttı

Yoruma kapalı.