Kuantum Teknolojileri Sohbetlerinin bu bölümünde Hollanda’da University College Roosevelt’te çalışmalarını sürdüren Dr. İlke Ercan’ı konuk ettik. Kendisinin ODTÜ Fizik’ten University of Massachusetts’te Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden Doktora almaya, oradan Boğaziçi EE’de akademisyenliğe, sonrasında da sıfırdan bir mühendislik bölümü kurmak için UCR’a olan yolculuğunu dinledik. Nanoelektronik sistemlerde enerji tüketimin teorik alt limitlerinden bilim-teknoloji-toplum çalışmalarına, cinsel tacizi önleme komisyonu süreçlerinden akademinin çeşitli aşamalarındaki ayrımcılık örneklerine kadar pek çok konudan bahsettik.

Bu bölümü podcast olarak dinlemek için: https://anchor.fm/qturkey/episodes/Ku…

Bu videoda yer alanlar:

  • Dr. İlke Ercan – University College Roosevelt (UCR) – Associate Professor
  • Dr. Kutlu Kutluer – Institut de Ciències Fotòniques (ICFO) – Doktora Mezunu
  • Zeki Seskir – ODTÜ Fizik Doktora Adayı

Bağlantılar

KuantumTurkiye Twitter

QTurkey Organizasyon Sitesi – qturkey.org

QWorld – qworld.lu.lv

Bu içeriği paylaş
QTurkey
QTurkey, Türkiye’deki kuantum teknolojileriyle ilgili faaliyetler için bir iletişim ve işbirliği ağıdır. “Kuantum Programlamaya Giriş” çalıştayları düzenliyor, ilgili konulardaki ilgili öğrenciler için çalışma grupları ve toplantılar organize ediyoruz ve ülke düzeyinde kuantum meraklıları için bir buluşma alanı oluşturabilme amacıyla hareket ediyoruz.

Bunları da beğenebilirsiniz

Duyurular

KTHack 2020

Dünyada hızla gelişmekte olan kuantum teknolojileri alanına dair ülkemizde de yüksek bir ilgi ...
Kuantum Bilişim

Kuantum Kriptografi

Güvenli veri aktarımına olanak veren geleneksel kriptografi yöntemleri, simetrik ve asimetrik olarak sınıflandırılmaktadır. ...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir